maxi_ta (maxi_ta) wrote,
maxi_ta
maxi_ta

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Ретроспектива-2004. ЛГ. Андрій Павлишин. Велика Львівська Війна. написано ПІД ЧАС Помаранч-револ.

Львівська Газета. Понеділок, 06 грудня, 2004 року, № 224 (548)

Велика Львівська Війна

…Я також апелюю до наших читачів, аби у складні зимово-революційні часи вони споживали більше вітамінів і частіше сміялися, зокрема, і читаючи наші тексти. Іноді без іронії годі зберегти емоційну та психічну рівновагу, а то й узагалі втямити, що діється довкола.

Отже, ризикну висловити парадоксальну, а для наших донецько-луганських співвітчизників – не надто комфортну, думку, що джерела актуального загальнонаціонального конфлікту в Україні значною мірою коріняться у львівських “розборках”, а могутній фінансовий потенціал індустріальних баронів сходу було лиш використано для самореалізації тих, кого природний добір удома, в Галичині, викинув поза межі політичних і суспільних процесів. Принагідно ці екс– “львівські” ще й заробили на “розведенні лохів”, як елегантно висловився в парламенті найбільш істеричний речник “розведених”, (наразі) народний депутат Шуфрич.

Розпочну з того, що практично в усіх структурах режиму Кучми-Януковича галичани (за місцем народження чи тривалого мешкання) представлені доволі широко, а їхня затятість цілком адекватна сформованому регіональному стереотипу. Депутати Гавриш, Шурма й Тарас Чорновіл, речник адміністрації Базів, міністр Кірпа, прес-секретар екс-прем’єра Стеців-Герман стоять до останнього та, не виключено, захищатимуть “фортецю” ще багато років опісля того, як їхні командири махнуть на все рукою та візьмуться за щось інше.

До речі, мене не дивує послідовна й ідеологічно вмотивована позиція “львівських” депутатів-комуністів Мартинюка та Голуба: вона завжди була прокучмівською й антиукраїнською, а ситуативна участь в акціях протесту слугувала за нагоду “розкрутки” партійного бренду на парламентських виборах. Інша річ – “антинаціоналістичне прозріння” Чорновола і Стеців-Герман. Колись устами Воланда Булгаков висловив цілком обґрунтований сумнів у щирості таких радикіальних експрес-навернень. Ой “розводять” вони, ой “розводять” – і публіку, і спонсорів! Надто Ганя, від якої колись не раз довелося чути звинувачення в надмірній м’якотілості й космополітизмі.

Але ще потужніший шар “львівських”, невидимий широкій громадськості, працював на штаб Януковича в ролі аналітиків, стратегів, пропагандистів і піарників. Ті, хто не перший рік цікавиться виборчими стратегіями, не могли не впізнати творчої манери рекламних структур Пінчука (де основу креативних груп становлять, власне, львів’яни) в брудних антиющенківських плакатах на тему ненависті до Америки, розколу України та стимулювання громадянської війни. І стилістично, і системою аргументів дев’ятий вал пропагандистської макулатури, який накрив Україну впродовж півроку, – вторинний продукт суто львівських дискусій, які точилися багато років у інтелігентському середовищі, завдяки чому в Галичині до цього бруду виробився стійкий громадський імунітет.

Але непосидючим “фільозопам” не сидиться. Яскравий приклад – витіснені на маргінес громадської думки “галицькі сепаратисти”, політичне крило яких репрезентоване Костем Бондаренком і Олегом Хавичем. “Аби добро не пропадало”, вони запропонували свій ідеологічний товар Партії регіонів і СДПУ(о). Не знаю, скільки заплатили за цю “осетрину другої свіжості” її покупці з Донецька, але факт – нині вони активно пережовують її в Сєверодонецьку та Харкові, навіть не здогадуючись, що втілюють мрії “галицьких самостійників” від зворотного: мовляв, не вдалося відокремити Галичину від решти України, то спробуймо відокремити бодай південь і схід із майже тим самим кінцевим результатом. Але природу суспільних процесів обдурити так само важко, як і фізико-хімічних. Час би це вже затямити і не намагатися повернути ріки назад.

Андрій Павлишин

колишній лінк виглядав так: gazeta.lviv.ua/articles/2004/12/06/692/

Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments