maxi_ta (maxi_ta) wrote,
maxi_ta
maxi_ta

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Ретроспектива2006. ЛГ. Карикатурний скандал №2. "феномен датського кацапізму"© ?

Львівська Газета, Четвер, 12 жовтня, 2006 року, № 14 (14)

Карикатурний скандал-2

Новий карикатурний скандал в Данії. Причиною обурення мусульманського світу цього разу стала трансляція 6 жовтня двома данськими телеканалами DR TV і TV2 аматорського відеоролика, який зняв один із членів молодіжного крила право-радикальної Данської народної партії (однієї з найбільших політичних сил Данії), що активно виступає за обмеження імміграції, інформує Reuters.

У відеосюжеті молоді члени ДНП на відпочинку п’ють спиртні напої і показують одне одному намальовані карикатури, на одній з яких зображено верблюда з головою пророка Магомета. Замість двох горбів у нього пивні пляшки. Інша карикатура зображує пророка у вигляді п’яниці.

За попередніми даними, напередодні ролик із карикатурами транслювали в інтернеті, проте згодом він потрапив на телебачення, де оглядати його могла значно більша аудиторія. Одразу ж після “захоплюючого фільму”, аби хоч якось розрядити ситуацію, із поясненнями виступив прем’єр-міністр Данії Андерс Фог Расмусен. Він засудив учинок молодих активістів із ДНП. “Їхня зухвала поведінка не має нічого спільного з тим, як молоді та дорослі громадяни Данії ставляться до мусульман та ісламу”, – сказав голова данського уряду.

Своєю чергою, представник молодіжного крила ДНП Кенет Крістенсен також гостро розкритикував дії своїх колег по політичній силі, охарактеризувавши їх як “непристойні”. “Я не розділяю такого гумору”, – заявив пан Крістенсен і додав: якби заздалегідь знав про наміри своїх колег, “усе вийшло б по-іншому”.

К. Крістенсен також повідомив, що молоді люди, які фігурують у відеозаписі, тепер змушені переховуватися, оскільки побоюються через політичний скандал, який розгорівся.

Однак про що ж думало керівництво телеканалу, транслюючи ролик? І на це запитання згодом знайшли відповідь. Головний редактор телеканалу TV2 Ларс Беніке пояснив, що сам відеозапис здався йому просто “захоплюючим”, хоча при цьому додав, що його трансляція аж ніяк не була спеціально спрямована на якусь навмисну образу представників мусульманського світу.

Проте образа таки була, та й ще й яка... Організація “Ісламська конференція” виступила з офіційною заявою, в якій висловила свою стурбованість тим, що багато європейців стають усе менше толерантними до представників інших релігій і культур.

Окрім того, в понеділок,
9 жовтня, в іранський МЗС викликали посла Данії в Ірані, де йому оголосили офіційний протест. Президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад пригрозив Данії масовими акціями протесту мусульман у всьому світі, повідомляє Der Tagesspiegel. Щоби хоч якось помститися своїм “кривдникам”, іранське МЗС оголосило, що розриває будь-які економічні зв’язки з Данією, а якщо схожа зневага до найвищого пророка ісламу повториться ще раз – то й дипломатичні.

Однак звичайними погрозами не обійшлося. Схоже, вересневий скандал із карикатурами Магомета реально отримав продовження. В ніч проти середи, 11 жовтня, на посольство Данії в Тегерані було скоєно напад. Десятки бунтарів закидали амбасаду камінням і пляшками із запалювальною сумішшю. Таким чином маніфестанти намагалися висловити свій протест проти фривольної поведінки європейців. Аби хоч якось угамувати розлючених молодиків, довелося викликати загони поліції. На щастя, обійшлося без сутичок чи жертв, однак демонстранти пообіцяли проводити такі акції знову і знову.

Нагадаємо, що у вересні минулого року Данія на певний час опинилася в центрі уваги світових ЗМІ після того, як в одному із місцевих видань Jyllands-Posten опублікували серію з 12 карикатур на пророка Магомета. Тоді такі “малюночки” спричинили нещадну критику з боку мусульманського світу та масові погроми європейських дипломатичних представництв і публіцистичних видань на континенті.

Юлія Ожиївська

Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments