maxi_ta (maxi_ta) wrote,
maxi_ta
maxi_ta

Ретроспектива-2002. Ігор Каганець. Класифікація війн. Яких війн треба боятися? Явних чи прихованих?

 

Виступ на відкритті круглого столу “Інформаційна політика України: перспективи колективної безпеки” 11 вересня 2002 року

[15.09.2002] Ігор Каганець

Давайте разом поміркуємо над еволюцією форм ведення війни. Але спочатку давайте відповімо на питання “Що таке війна?”. Якщо давати узагальнююче визначення, то війна — це рішучі дії, спрямовані на зміну поведінки супротивника.

1. СИЛОВЕ ПРОТИСТОЯННЯ
Найпримітивнішою формою зміни поведінки людини, групи людей чи народів було і є силове протистояння за допомогою кам’яних сокир, мечів, списів, вогнепальної зброї, літаків, ракет, лазерів тощо. Спосіб достатньо дорогий і ризикований, оскільки на будь-яку дію завжди знайдеться ще сильніша протидія, наприклад, у вигляді тероризму.

2. ЕКОНОМІЧНА ВІЙНА
Значно ефективнішим і, водночас, безпечнішим способом змінити поведінку супротивника є економічна війна. Що не кажіть, а голод є потужним інструментом для керування людиною, народом, цивілізацією. Це зброя другого рівня ефективності.

3. ПРИХОВАНИЙ ГЕНОЦИД
Щоправда, економічне середовище може змінитися і противник може вийти з під економічного контролю. Для того, щоб корінним чином, назавжди підірвати його здатність до опору, застосовується зброя третього рівня ефективності — геноцид. Йдеться про цілеспрямоване руйнування генофонду шляхом наркотичного, алкогольного, тютюнового геноциду, широкого застосування штучних харчових добавок, штучних і генетично модифікованих продуктів, цілеспрямованої зміни культури харчування. До речі, з цієї точки зору розгортання мережі “Мак Дональдс” має всі ознаки прихованого геноциду. Ефективність цього виду зброї криється в її непомітності і дешевизні, більш того — на тютюновому, алкогольному і наркотичному геноциді заробляються величезні гроші.

Розглянуті три види зброї змінюють поведінку противника, впливаючи передусім на фізичну сторону його існування. Наступні три види спрямовані на людську душу.

4. ІНФОРМАЦІЙНА ВІЙНА
“Інформаційна війна”. Під цим виразом здебільшого розуміють масоване просування вигідної інформації і замовчування невигідної, цілеспрямовану інтерпретацію поточних подій. Ефективність цього виду зброї можна проілюструвати дивовижним фактом ядерного роззброєння України, принаймні, інформаційне зомбування “на добровільне роззброєння” тут було одним з ключових чинників. Інший приклад — психоз навколо Чорнобиля: як зараз виявилося, 90 відсотків людей вмерло не від радіації, а від примусового переселення з рідної землі і штучно створеної радіофобії. Це притому, що насправді дещо підвищений радіаційний фон є корисним для здоров’я, оскільки підстьобує природний імунітет. Але якщо людину кожний день переконувати, що від 30 мілірентген за годину вона вмре, то вона дійсно вмре.

5. ХРОНОЛОГІЧНА ВІЙНА
Ще потужнішим впливом володіє зброя п’ятого рівня ефективності. Її об’єктом є не інтерпретація поточних подій, а інтерпретація характеру цивілізаційних процесів. Можна сказати, що це війни за минуле, хоча насправді всі війни йдуть за майбутнє. Прикладом застосування цього виду зброї є закидання в масову свідомість деструктивних вигадок про те, що слов’яни — це раби, що трипільці були семітами, що Україна — це окраїна, яка завжди була прохідним двором, що наша історія — це історія ворожнечі та взаємознищення українців, що расологія — це расизм, що наша наука і духовність — це постійні запозичування якщо не з Заходу, то зі Сходу, що писемність нам приніс грек Кирило, а вчення Христа — Візантія і так далі. Хронологічна зброя дозволяє тримати людину в покорі шляхом переконання її в тому, що її батьки, діди і прадіди завжди були рабами, тож їй не лишається нічого іншого, як змиритися і самій все життя бути рабом.

6. ДУХОВНА ВІЙНА
Шостим, фундаментальним, найвищим рівнем ефективності володіє духовна зброя. Її ефективність полягає у спотвореній інтерпретації не поточних подій чи історичних процесів, а у нав’язуванні збочених життєвих цінностей, у викривленні уявлень про саму природу нашого світу, про добро і зло. Елементом духовної війни є тенденційна інтерпретація священних книг і священної історії. Чого варта вдовбана в масову свідомість вигадка про те, що Ісус Христос був юдеєм, хоча всі історичні і євангельські джерела стверджують Його належність до галилеян — народу арійського кореня, а Його “юдейське походження” категорично заперечують самі правовірні юдеї. Сьогодні масова свідомість зомбується ідеями “нормальності” гомосексуалізму і “корисності для здоров’я” міжрасових змішувань, “економічної вигоди” від легалізації легких наркотиків, генетичної нездатності українців до вольових вчинків і сильної політики тощо.

Розвиток людства і еволюція методів боротьби держав за виживання супроводжується ПЕРЕНЕСЕННЯМ головних зусиль в напрямку застосування зброї ІНФОРМАЦІЙНОЇ, ХРОНОЛОГІЧНОЇ та ДУХОВНОЇ. Небезпечна пасивність нинішньої держави в розумінні характеру сучасних війн спонукає українську громадськість, передусім НАУКОВЦІВ і професіоналів з царини національної безпеки, до генерування відповідних ініціатив.

Tags: Війна
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments