maxi_ta (maxi_ta) wrote,
maxi_ta
maxi_ta

пару слів на захист Гришковця

Одна з рис характеру, за яку нас, українців, не люблять німці і справжні росіяни (якщо припустити що такі існують), це наша як би сказати помякше хитровиї "вроджена багатовекторність".
А простіше кажучи постійне бажання догодити "і вашим і нашим", постійне бажання сидіти одразу на двох (а при можливості - і на трьох) стільцях одночасно, наше постійне бажання одночасно ставити і Богові свічку і чортові - кочергу.

Класичним прикладом такого роду творчості є стаття справжнього (ментально) українця - пана Гришковця, опублікована в жж-спільноті "одновременно".
http://ru-odnovremenno.livejournal.com/122844.html

Велика стаття наповнена різношерстою (втч - цікавою) тематикою. Цікавою наприклад в частині розповіді про Історію Австрії. Цікавою наприклад у частині Інстинктивних мотивацій деяких європейських та американських високопосадовців жіночої статі...
А з другого боку - абсолютно безглуздими і однобокими антиукраїнськими (чи навіть антиодеськими?) ескападами.

Однак, попри те що стаття пропонує просто безліч інформ-приводів для обговорення, коментатори чомусь вчепилися лише до двох питань: до ставлення Гришковця до подій в Одесі. і до його примітивних наїздів на зовнішність та прізвища деяких суч-укр-політиків.
Інших цікавих тем, втч - гендерно-політичну, вони умудрились не помітити.

Не буду стверджувати, що цей абзац (про обличчя і прізвища укр-політиків) був вставлений автором навмисне, щоб відволікти від суті банальних ДУРНІВ. хоча дуже подібне саме на це.

а суть, як на мою думку, містилась ось у цих абзацах:

Как много талантливого, остроумного и даже изящного было на Майдане, когда он был в плотном кольце и когда ощущал ежедневный натиск. Я там был. Там были прекрасные, талантливые лица. Где это всё? Где то коллективное творчество, которое было необходимо, чтобы чувствовать своё достоинство и силу в осаде? Во что всё это вылилось? Как бездарно всё потеряно и в какие омерзительные формы переродилось.

С каким восторгом мне ребята на Майдане показывали издалека коменданта Майдана и говорили про то, какой он сильный, разумный и мудрый человек. Где теперь его мудрость?

Теперь Россия в осаде. В осаде во многом и по собственной вине и по собственной глупости и по причине неуёмных амбиций. Но в осаде оголтелой и бессмысленной. И вот теперь я вижу много талантливого, остроумного и совсем не злого. Мы почти меняемся ролями…

И я представить себе не мог ещё два месяца назад, что напишу то, что только что написал.

http://ru-odnovremenno.livejournal.com/122844.html


За абзац про Росію в осаді, кремлівські "смотрящі" за культурним середовищем Гришковця точно по голові не погладять. Можливо саме для них і був написаний абзац про Турчинова і Яценюка? щоб вони дочитали до цього місця, зареготали і не читаючи далі, поставили "віртуальну печатку" що стаття БЛАГОНАДІЙНА?

А ці компліменти Майдану і особисто Парубію?
А зізнання про те що "і я там був"? для російського діяча культури - це майже те саме, що підписати собі вирок.

Невже ми думаємо що у Кремлі цих речень не помітили?
Невже ми думаємо що кремлівські смотрящі йому це вибачать?

Саме тому далі слідує речення про здивування власною сміливістю.
І це направду СМІЛИВІСТЬ.
І ми маємо її цінувати. Навіть попри те що у статті є й інші абзаци.


ото я собі й думаю... невже інтелектуальний рівень наших жж-юзерів впав вже аж настільки, що вони не можуть відрізнити головне від неголовного?

Невже для того щоб вважати статтю проукраїнською, потрібно щоб автор прямим текстом написав "Геть Путіна"?

Ми часто дорікаємо росіянам, що вони не розуміють, що "Україна - не Росія". Але чи ми завжди розуміємо зворотнє, що "Росія - не Україна"?
Що в Росії для того щоб написати Власну думку, потрібна неабияка сміливість.
І що цю думку бажано сховати за купою всякого інформаційного мотлоху. Бо інакше "впіймають і вилетиш".

Чи ми хочемо щоб усі наші потенційні союзники в Росії були готові йти з відкритим забралом назустріч кулеметам?
А чи не забагато ми від них хочемо?
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments